Bahçe Dekorasyonunda Aydınlatma

İç mekanda gündüz dahi aydınlatma problemleri ile karşılaşılabilir. Neyse ki bahçeler için gündüzleri bu problemler geçerli değildir. Peki ya geceleri? Güneş battıktan sonra bahçelerimizi nasıl aydınlatabiliriz?

Bahçe aydınlatmaları için birbirinden şık o kadar farklı model var ki, seçim yapmak da zorluk çekebilirisiniz. Aydınlatma tipinin nasıl olacağını önceden belirleyin.

Bahçe aydınlatmaları için spot, led, aplik, projektörler kullanabilirsiniz. Bunlar dışında daha dekoratif aydınlatma yollarını seçmek isterseniz sarkıt , direk ,masa lambası ya da iç mekanlarda kullanılan lambader biçiminde tasarlanmış, aydınlatma ürünlerini de tercih edebilirsiniz. Bu aydınlatma ürünlerini belirlerken ışık kalitesini ve ışığa olan gerekliliği de göz ardı etmeyin. İşlevsellik de bahçe aydınlatmaları için oldukça önemlidir.

Bahçe Dekorasyonunda Aydınlatma” üzerine 3 yorum

  1. Bahçelerde ışıklandırma yapmak özen gerektiren bir iştir. Bahçede oturup dinlenirken huzur bulacağız sonuçta

  2. Bahçe dekorasyonu için özel iç mimarlar var. Peyzaj mimarı diyorlar. Son yıllarda onlar da çok fazla iş yapıyor.

  3. Bahçe mobilyaları yakınına konana yerden aydınlatmalı ve hatta güneş enerjisi ile çalışan lambader modelleri var. Ben evimin bahçesine Karaköy’den aldım. Çok da pahalı değiller. 6 tanesi 350 TL ye pazarlık yapınca aldım 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir