Banyo dekorasyonunda ufak dokunuşlar

Banyomuzda yapacağımız ufak değişikliklerle bambaşka bir mekana sahip olabiliriz. Detaylara yapılacak küçük dokunuşlar banyomuzu evimizin en şık mekanlarından biri haline getirebilir. Sadece perde değiştirmek bile sıkıcı bir görünümü olan banyoyu canlandıracaktır. Küçük banyolarda desenli değil, düz renkli perdeler kullanılmalı. Koyu renk banyo dolapları gibi mobilyaları açık pastel renklere boyandığında göreceksiniz ki çok daha geniş bir mekan algısı yaratmışsınız. Daha fazla alana ihtiyacınız varsa küveti kaldırıp yerine duş teknesi yaptırmakla işe başlayın. Mekanda yer kazanmanın bir yolu da duvarları değerlendirmektir.

Kazandığımız alana hoş bir atmosfer kazandırmak için yaratıcı desenlerden oluşan bir klozet kapağı kullanabilirsiniz. Duvara monte edeceğiniz raflar, ortalıktaki dağınıklığın toplanabileceği bir alan oluşturur. Köşeler bu raflar için idealdir.

Sizler için sunduğumuz banyo modelleri

Banyo karolarını değiştirmeyi planlıyorsanız, küçük banyoda küçük, geniş banyoda büyük seçimler yapmalısınız. Karolar yenilendikten sonra tavan da küçük banyoda beyaz, büyük banyoda çarpıcı bir renkle boyanabilir.

Dolaplar dağınıklığı toplayacağından küçük bir dolap için de olsa bir yer bulunmalı. Bu yer kapı üstü de olabilir.

Geniş bir banyonuz varsa küvet gerçekten çok şık duracaktır. Herhalde her kadının hayali böyle bir banyodur. Bu durumda ayaklı küvetler seçkin bir görünüş sağlar. Duş teknelerinde de farklı, hoş bir stilde seçim yapılabilir.

Banyo da diğer odalar gibi renklerin kullanımıyla zengin bir görünümüne kavuşturulabilir. Renklerin yaratıcı bir şekilde kullanılması banyo için de geçerlidir. Fayanslar, karolar, tavan, perde, klozet kapağı, havlular renk kombinasyonlarının kullanılabileceği malzemelerdir. Banyolar da evinizdeki genel havaya uygun bir şekilde dekore edilmeli.

Klasik bir ev dekorasyonunda kullanılacak ağır renkler ya da modern stile uygun açık renkler banyoda da kullanılabilir. Yine bu stillere uygun aksesuarlarla banyonuza evinizin atmosferini taşıyabilirsiniz. Böylece evde bir ruh ve tema bütünlüğü yakalanabilir.

Banyo dekorasyonunda kullanacağınız taşlar, kokular, mumlar bu atmosferin yaratılmasına yardımcı olacaktır. Biblolar bile kullanabilirsiniz.