Bebek Hamakları

Bebek hamakları son zamanlarda bebek ve çocuklar için farklı modellerde tasarlanarak oldukça ön plana çıkan niteliklere sahip olmaktadır. Hamakların çeşitlerinden ve özelliklerinden biraz bahsetmek gerekirse bebeklerin daha çok ilk aylarında kullanılması uygun olacak niteliklere sahip olan; metal portatif hamaklar, ahşap yatay hamaklar, bebek biraz daha büyüdüğünde eğlenceli vakit geçirebilmesi adına kullanılacak olan ay şeklindeki ahşap bir çubuğa sabitlenen dikey hamaklar, tavana monte edilebilen tavan askılı dikey hamaklar var olmaktadır.

Eskiden var olan tavana çakılan karşılıklı kancalar yardımıyla kurulan klasik beşiklerin günümüze uyarlanan versiyonları olan bebek hamakları bizlere adeta nostalji havası yaşatmaktadır. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan hamakları daha detayları incelersek, örneğin; metal portatif hamak; katlanabilme özelliği ile kullanmadığınız zamanlarda rahatlıkla katlayıp kaldırabilir ve böylelikle boşuna yer işgal etmemiş olabilirsiniz. Sallanabilme özelliğine sahip olan hamak beşik, sallanma özelliğini kullanmak istemeyenler için sabitlenebiliyor. Ayrıca yatak kısmı pamuklu kumaşta üretildiğinden dolayı son derece sağlıklı olmasının yanı sıra istenildiğinde rahatlıkla çıkarılıp yıkanabilme özelliğine de sahip olmaktadır. Var olan emniyet kemerleri sayesinde bebeğinizin yataktan düşmesini ve istenmeyen kazaları emniyetli bir şekilde önlemektedir. Ahşap yatay hamak; metal hamaktan farklı olarak, standında ahşap malzeme kullanılmaktadır. Ahşaptan üretildiğinden dolayı bebeğinizin son derece sağlıklı koşullarda uyumasını sağlamaktadır. Bu tür hamak modelleri bebeğin yatış pozisyonundan dolayı omurgayı destekler ve gelişim yönünde olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlar. Ahşap dikey hamak; ay şeklindeki ahşap standa dikey olarak monte edilen hamak modeli klasik salıncak modeline benzerlik göstermektedir. Kanca yardımıyla standa monte edilen yatak alanı pamuklu kumaştan üretildiğinden dolayı çıkartılıp istenildiği zamanda yıkanılabilir. Ayrıca kolay sökülüp yeniden kolayca monte edilebildiğinden dolayı seyahatlerinizde rahatlıkla yanınızda götürebilme imkânlarına sahip olabileceğiniz bir hamak modeli olmaktadır.

Tavan askılı bebek hamak modelinde ise; tavana monte edilen bir kanca yardımı ve aparatı ile uzunluğu bebeğinize göre ayarlayabilir ve bebeğinizin eğlenceli vakit geçirerek uyumasını sağlayabilirisiniz.