Bebek Odası

Mobilya seçimi yapmak oldukça zor bir iş. Hele ki döşemeye çalıştığınız oda bir bebek odası ise. Bebek odaları söz konusu olduğunda anne ve babalar ya da adayları çok dikkatli ve özenli davranıyorlar. Bebeğin cinsiyetine göre farklı oda ve mobilya alternatifleri ile karşı karşıya kalınıyor. Öyle farklı tasarımlar var ki hepsi birbirinden güzel ve şirin. Ancak bebekler için mobilya seçimi söz konusu olduğunda üzerine düşünülmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı noktalar söz konusu.

Öncelikle bebeğinizin hızla büyüdüğünü ve şimdi olduğu gibi küçük kalmayacağını unutmamalısınız. Bazı durumlarda atlanan bu nokta daha sonraları hoş olmayan sonuçlar doğuruyor. İlerleyen yaşlarda bebek odasını kullanmaya devam etmek zorunda kalan çocuklar bu durumdan hoşnut kalmayabiliyorlar. Ya da kısa süre sonra büyüyen bebek için tercih edilmiş olan yatak yetersiz kalıyor. Bu yüzden bu konuları düşünerek hareket etmekte fayda var.

Öncelikle dolap kısmına değinelim. Bebek giysilerinin hacmi çok fazla olmuyor. Ancak bebeğin büyümesi ile birlikte eşyalarının sayısı ve ebatları da büyümeye devam edecek. Bu yüzden dolap bölmelerinin küçük olmaması ve ilerleyen yaşlarda da kullanılabilecek kapasiteye sahip olması son derece önemli. Bir diğer nokta ise yatak. Son zamanlarda bebek odaları yatakları büyüyebilir şekilde dizayn ediliyor. Yani bebek büyüdüğünde yatak uzuyor ve içine daha büyük bir yatak yerleşebiliyor. Bu bebek odası için son derece ergonomik bir çözüm.

Bebek odalarını satın alırken sağlıklı olmalarına da özen göstermekte fayda görüyoruz. Boya konusuna ekstra hassasiyet göstermelisiniz. Sağlıksız boyalar ile üretilmiş bir mobilya bebeğinizin odasında bulunduğu taktirde bebeğinizin o odada soluk alıp vermesi sonucu sağlığı tehlikeye girebilir. Bu yüzden maddi kaygıları gözetmekten ziyade bu hususlara dikkat etmekte fayda var. Son olarak bir bebek odası için tarz da bir o kadar önemli. Sade ve pastel bir oda kullanmayı tercih ederseniz ilerleyen yıllarda da aynı odayı kullanmaya rahatlıkla devam edebilirsiniz.

Bebek Odası” üzerine 14 yorum

  1. bebek odaları dekorasyonu yapılırken ve mobilya alırken araştırma yapılmadan alınmamalı bence. sonuçta bebeğin hem sağlığı açısından hem de uyku durumu açısından önemli bir yere sahip.

  2. rengarenk bebek odası takımları var insan hangi birini seçeceğini şaşırıyor gerçekten.

  3. BEBEK ODASI MOBİLYALARI KONUSUNDA HASSAS DAVRANMAK GEREK. MOBİLYA SEÇİMİ YAPARKEN HEM TEHLİKE YARATMAYACAK MOBİLYALAR HEM DE BEBEK İÇİN RAHAT BEBEK ODALARI TERCİH EDİLMELİ.

  4. böyle cıvıl cıvıl iç açan renkler bebek odalarana gerçekten de çok yakışıyor.sadece mobilyalar değil diğer unsurlar da bebek odası dekorasyonlarını etkiliyor

  5. Biz bebeğimize Demirkapı’dan bebek odası takımı aldık. Odamıza göre özel ölçü yaptılar. Büyüdüğü zaman da gen odası olarak kullanabilir diye modüler bir mobilya takımı aldık.

  6. Bebek odası dekorasyonunda aslında önemli olan yatağın konforudur dekorasyon işin eğlenceli kısmı

  7. Bebek odası takımlarında kullanılan bazı cilalar bebek sağlığı için zararlıymış. Bebek mobilyası alırken dikkat etmek lazım

  8. bebek odası dekorasyonu zor değil ama genelde bebek odalarını çok küçük yapıyorlar o yüzden bebek mobilyaları seçiminde biraz zorlanıyor insan.

  9. bebek odası dekorasyonu çok zor değil aslında fiyatlar uygun ama kaliteli olsun derseniz biraz kesenin ağzını açmanız gerekebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir