Bu Makam Odaları, Ofisinize Çok Yakışacak

Günün belli bölümü geçiyorsunuz odanızda, ağır olması, otoriter durması aynı zamanda da kafanızı dağıtmaması önemlidir. Odanızı baştan aşağı yenilemek istiyor, daha sıcak, daha ağır ve oturaklı bir alan mı yaratmak istiyorsunuz? Ciddiyet sizin için ilk sırada mı geliyor? Görkemden, şatafattan aynı zaman da klas durmaktan da uzak kalamıyor musunuz? O halde, sizin için patron kokan bir makam odası planımız var. Gelin, beraber bakalım.

Birçok kişinin sorumluluğunu almak zordur. Hem dayanıklılık gerektirir hem de gün içinde pek çok ayrıntı ile de kafanızın meşgul olması demektir. Yaptığınız iş, muhatap olduğunuz kimseler, kendi duruşunuz, sizi bu yönde bir tercih yapmaya zorluyor olabilir. Bu noktada hemen bir ayrıntı girmede fayda var, mutlaka sizi rahatlatacak, gün içinde sizin biraz enerjik olmanızı sağlayacak bir şey bulundurun. Küçük bir akvaryum, ya da enerji taşları olabilir. O zaman bu noktadan yürüyelim. Çalışma masanızın ön yüzeyini camdan seçin, böylece siyah ya da kahverenginin tonlarını kullanmak istediğiniz bu alanda, camların içine yerleştirilen huzur veren tonlar size farklı gelecektir. Burada önemli olan, çalışırken ilginizi dağıtmaması, aksine size hareket kazandırması olacaktır. Pek çok insan, bu camların içine eski paralar ya da antika belgeler koyardı mesela. Siz de enerjinizi yükselten minik ve ufalanmış taşlar tercih edebilirsiniz.

makam odası takımları
Baroc classic makam modeli

Doğal Ahşap Makam Masaları

Odanızın camlarında jaluzi kullanmanız daha ferah olacaktır. Böylece gün ışığından faydalanma durumunuzu da elinizde tutabilirsiniz. Açık tonlar tercih ederseniz, odanızın mobilyaları ile uyum sağlar ve denge yaratırsınız. Koyu tenleri, açık renklerle birleştirmeniz, uyumu yakalayacaktır. Masanızın önünde büyük bir sehpa koyabilir, bu sehpanın boyunu biraz yere yakın tutarak ciddi havanızı biraz modern kılabilirsiniz. Sehpanın üzerine yerleştirilen firmanızın tanıtıcı broşürleri ya da dergiler ile de bilgi dolu bir donanımın kapısını açabilirsiniz ki büyük başarıdır. Koltuklarda çok abartıya kaçmamanız, ebatları konusunda orta kararda kalmanız, daha ferah bir hava katacaktır. Bu arada, odaya monte edilen bir televizyon sistemi ile de odanızın canlılığı, gündem hakkında bilgiler de anlık olacaktır. İstediğiniz zaman, kafanızı dağıtmak için iyi bir uygulama.

makam odası takımları
Kapaletti golden makam odası

Lüks Makam Odası Takımları

Makam odası asıl işlevi görünümden ziyade, ne kadar çok baş başa verilip, tartışılıyor sorusunu da düşünmek olacaktır. Odanızın genişliği ve alanına bağlı kalarak, deri koltuk modeliyle, oturma grubundan ayrı bir alanda görüşmelerinizi tamamlayabilirsiniz ve kullanışlı kılabilirsiniz. Böylece, misafirlerinizle hoş sohbetleri gerçekleştirmek için de kalabalık grubu ağırlayabilirsiniz. Yönetici odalarında görmek istenen duruş, klasik ve kasvetli bir havadan çok, güvenli kılan, daha rahat bir alan yaratmaktır. Bu nedenle, birkaç rengi iç içe geçirmek bu noktada önemlidir. Teknolojik gelişmeleri kullanmak da bu alanda önemlidir. Makam odası, bu yüzden pek çok kişinin tercih ettiği unsurlardandır. Çünkü çalışanlarıyla aynı frekansta olan bir yönetici, tüm dekorun önüne geçecektir. Sıcaklık ve saygınlık açısından da insanlara bir kapı aralığında yakın olan ama bir oda boyu mesafe gerektiren yönetici odasının havası bu açıdan da çalışanların gözünde büyük önem taşımaktadır.

makam odası modelleri
Vidanni avangarde makam odası