Mavi Genç Odaları

Mavi renk genellikle erkek çocuklarının rengi olarak bilinmektedir. Dolayısıyla bir yatak odası modeli tasarlanırken mavi rengin kullanılması daha çok erkek çocuklarına hitap edecek bir yatak odası takımının tasarlandığı fikrini ortaya çıkaracaktır. Mavi genç odaları hem dinginlik hem de huzur verecektir. Dolayısıyla bu dinginliği ve huzuru yaşamak isteyen gençler maviden yana tercihte bulunmaktadır.

 

Mavi genç odaları tasarlanırken en çok mavi ve beyazın uyumuna dikkat edilmektedir. Koyu mavi olan bir yatak örtüsünün yastık kılıfı daha açık renk bir mavi olabilir. Bazanın kendisi ahşaptan yapılabilir. Ahşabın beyaza boyanması söz konusu kombinin daha şık görünmesini sağlayabilir. Kütüphanenin bir tarafı mavi diğer tarafı ise beyaz boya ile boyanmış olabilir. Bunun yanında yer ahşap olabilir. Komidinler de ahşap renk ile mavinin karışımından yapılmış olabilir. Dolayısıyla gerçekten de uyumlu bir birlikteliğin sağlamak şıklıkta son derece önemlidir

 

Mavi genç odalarında, genç odasının ahşap olarak tasarlanması da genellikle avantajdır. Ahşabın sağlam olduğu bilinmektedir. Bu noktada önemli olan tonlama konusunda ayarlamanın yapılmasıdır. Mavinin pek çok farklı tonu ahşaba farklı şekillerde yedirilebilir.
Sadece erkek çocukları için değil, kız çocukları için de mavi genç odaları son derece tercih edilir olan odalardır. Çiçekli mavi yastıklar genellikle kız çocuklarının beğendiği yastık türlerindendir. Desenli olan mobilyalar kız çocuklarına hitap edebilir. Ama genellikle erkek çocukları mavi rengi başka pek çok renkle harmanlayarak kullanmaktadır.

 

Mavinin farklı tonlamalarla kullanıldığı genç odalarının çoğu sade olsa da daha karmaşık olan oda tasarımları da bulunmaktadır. Yatağın arkasında bulunan duvarda istediğiniz herhangi bir şekli işleyebilirsiniz. Bu şekil palmiye ağaçları da olabilir, deniz görüntüsü de… Aynı zamanda perdelerin tasarımı da mavinin farklı tonlarla harmanlanması sonucunda tasarlanabilir. Bu noktada önemli olan kişisel zevklerin ön planda tutulması ve odalar döşenirken ona göre davranılmasıdır. Mavinin ton farklarından kaynaklanan farklılıklar da şıklığın anahtarı olabilir.

Mavi Genç Odaları” üzerine 16 yorum

 1. mavi renk insanı dinlendiren ve huzur veren bir renk. gençler için de çok uygun ve güzel bir renk. ancak resimlerdeki gibi dozunda ve ölçülü kullanılmalı. yoksa hoş durmaz

 2. Genç odası takımlarında çok canlı renkler kulllanılıyor. Bugünlerde osmanlı dizilerinde şehzade hayatları konu edindiğinden artık gençler de klasik genç odası takımları almak istiyorlar.

 3. benim genç odası takımım mavi. eğer odanız ışık alıyorsa mavi genç odası takımı harika duruyor ama ışık almıyorsa odayı biraz karartabiliyor.

 4. Bu genç odası takımında yatak başlığındaki dolap modüler olduğu için daha büyük yatak olabiliyor.

 5. Masko mobilyacılar sitesinde genç odası satan çok firma var. Hata bebek odası satılan bir sokak bile var.

 6. Mavi genç odası takımları bence çok güzel görünüyor. Oğlumun en sevdiği renk mavi olduğundan böyle bir takım alabiliriz

 7. Genç odası takımı almak için Demirkapı mobilyacılar pazarına gittik. Akşama kadar dolaştık ama takımlar çok pahalı. Şimdi bende sadece yatak, komodin ve dolap alacağım.

 8. Önceden erkeklere sadece mavi çocuk odaları kızlara ise pembe kız odası mobilyaları alınıyordu. Ama artık her renk çocuk odası takımı var.

 9. mavi renk genç odası takımlarına çok yakışıyor. Özellikle erkekler zaten genç odası takımlarında mavi rengi tercih ediyor.

 10. mavi genç odaları aslında erkek odası genç takımlarında en fazla tercih edilen renk. zaten erkekler ya siyah beyaz uyumunu ya da maviyi tercih ediyor genç odası takımlarında.

 11. mavi genç odaları eğer oda iyi ışık alıyorsa tercih edilmeli bence aksi halde karanlık oluyor oda.

 12. mavi genç odası takımları her zaman için klasiktir ve çok da güzel durur genç odası takımlarında.

 13. mavi genç odaları çok fazla tercih ediliyor. özellikle mavinin açık tonları erkek genç odası takımlarının vazgeçilmez rengi.

 14. mavi genç odası takımları erkek genç odası takımları arasında en fazla rağbet gören modellerden. zaten erkek genç odası ya da erkek çocuk odasına ya mavi tonları ya da kırmızı tonları yakışıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir