Patron Odası Takımları

Patron odası takımları, daha çok makam ve rütbe sahibi insanların için olan takımlardır. Bu odaların dizaynında ki en önemli etkenlerden biri de patronun daha resmi daha sert bir mizacı olduğu için resmi ve daha sade bir ortam olması gereklidir. Çalışanlardan farklı tasarımda ve dizaynda mobilyalara veya takımlara sahip olması gerekmektedir. Takımların en önemli parçası da aslında patronun kullanacağı koltuktur. Bu koltuğun misafir koltuklarından daha yüksek seviyede olmalıdır ve bu patronun bir nebze üst rütbe olduğunu göstermesi gerekmektedir. Koltukta daha ağır dizaynlar tercih edilmelidir. Mesela koltuk normal bir kumaştan olması yerine deri bir dizayn seçilmeli ve patronun ağırlığını göstermesi gerekmektedir. Bundan dolayı da patronun koltuklarda hafif de olsa biraz ezici üstünlüğü olması gerekmektedir ve zaten birçok makam sahibi insanda da bu durum böyledir. Gelen misafirin en azından psikolojik olarak karşısındaki bireyin üstünlüğünü kabul etmesini sağlamaktadır bu durum.

lüks-makam-odaları

Patron odası takımları oluşturulurken koltuğun verdiği ağırlığa göre daha klasik mobilyalar, daha ağır mobilyalar tercih edilmelidir. Bu tercihler yapılırken makamın ağırlığını belli edecek daha çok koyu renk ağırlıklı mobilyalar tercih edilir. Örneğin deri koltuklar, koyu kahverengi bir ağır masa ve aynı şekilde koyu renkli misafir koltukları ve sehpalar bulunmaktadır. Bu odalar hazırlanırken daha çok cilalı ürünler ve modern ürünlere yönelmek gerekmektedir. Patron odası takımları için klasik mobilyalarda daha çok ceviz, maun gibi maddelerden yapılmış ürünler kullanılır.

patron-odası

Yurt dışında birçok patron odası takımları çok çok farklı şirketlerde bulunmaktadır. Daha modern ve renkli tasarımların da oluşturduğu ve birçok odasının da çok fazlasıyla rengârenk olan ve çalışanlar dâhil olmak üzere herkesi etkileyen bu renklilikte hem patron hem de çalışanlar için daha da pozitif bir ortam sağladığı söylenmektedir. Daha modernize olmuş şirketler ilerleyen teknoloji ile odaların dizaynını sağlayıp daha da pratik ürünlerle patron odası takımları yapıp dizayn edebiliyorlar.

patron-odası-takımları